Kalendarium wydarzeń 2023 roku

KALENDARIUM IMPREZ I PRZEDSIĘWZIĘĆ NA 2023 R. FUNDACJI GROM. SIŁA I HONOR

📅 18 styczeń – Udział ze stoiskiem promocyjno-wystawienniczym oraz wprowadzenie w ogólną tematykę „Cichociemnych” podczas spotkania z okazji 80-ej rocznicy uwolnienia przez „Cichociemnego” mjr Jana Piwnika i jego podkomendnych dowódcy i żołnierzy III odcinka „Wachlarza” z więzienia w Pińsku, które odbędzie się w dniu 18 stycznia b.r. o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej Fundacji Polskiego Państwa Podziemnego na 4 piętrze w budynku PAST-y przy ul. Zielnej 39 w Warszawie.

📅 25 – 26 luty – Udział w Akademii Liderek – wykład „ Szminka czy karabin”

📅 28 marca – uroczystość obchodów 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego połączona ze spotkaniem wielkanocnym.

📅 30 marca – Spotkanie Wielkanocne

📅 11 – 14 maja – “MILITARIA PRO ARMA – ZLOT MIŁOŚNIKÓW BRONI, MILITARIÓW I SURVIVALU” Centrum Wystawienniczo – Konferencyjne Targów Lublin S.A. Lublin, ul. Dworcowa 11.

📅 24 – 25 maja – Udział z namiotem promocyjno-wystawienniczym podczas największej w Europie Środkowo-Wschodniej konferencji poświęconej zagadnieniom obronności i bezpieczeństwa DEFENCE 24 DAY 2023 zorganizowanej na Stadionie Narodowym w Warszawie.

📅 27 maja – Bieg Weterana – Jastrząb w województwie mazowieckim, powiat szydłowiecki.

📅 2 – 5 czerwca –  Udział z namiotem promocyjno-wystawienniczym w XV edycji Jarmarku Tumskiego i Dniach Płocka.

📅15 – 16 czerwca – Udział w IV Międzynarodowym Kongresie Praw Człowieka „Bezpieczeństwo – Prawa Człowieka –Stosunki międzynarodowe” w Rzeszowie.

📅18 czerwca – Obchody święta lasu 2023, Józefów

📅 8-9 czerwca – Fora TCCC CHALLENGE Poligon GO System – Karolew / Łódź.

📅 5 – 6 sierpnia – Udział z namiotem promocyjno-wystawienniczym w obchodach 79-ej rocznicy bitwy pancernej stoczonej przez jednostki Wojska Polskiego z Niemcami pod Studziankami (w gminie Głowaczów w województwie mazowieckim) w sierpniu 1944 r. Dwudniowa impreza odbędzie się na terenie Muzeum Studzianki Pancerne w miejscowości Studzianki Pancerne .

📅 20 sierpnia – Udział z namiotem promocyjno-wystawienniczym w dożynkach w Płocku w województwie mazowieckim.

📅 25 – 27 sierpnia – Udział z namiotem promocyjno-wystawienniczym w XIV edycji „Festynu Komandosa” w Dziwnowie w województwie zachodniopomorskim.

📅 10 września – Bieg ku pamięci gen. bryg. Sławomira Petelickiego – twórcy JW. Grom.

📅 16 września – XI GROM CHALLENGE w Czerwonym Borze.

📅 22-24 września – prezentacja kolekcji japońskiej gen.bryg.Sławomira Petelickiego w XVIII – wiecznym zespole pałacowo – parkowym w Czerniejewie.
zamiana z 10 września na 08.10 Festyn Patriotyczny “Tobie Ojczyzno” (Memoriał gen.bryg.Sławomira Petelickiego – twórcy JW. Grom) w programie bieg na dystans 5 km i warsztaty z medycyny pola walki  – Warszawa Forty Bema

📅 30 września – Piknik Patriotyczny – Memoriał gen. bryg. Sławomira Petelickiego w Muzeum Fort Wielka Księża Góra, Grudziądz

📅 1 października – Bieg Cichociemnych w miejscowości Mistów k/Mińsk Mazowiecki oraz odsłonięcie tablicy edukacyjno- informacyjnej upamiętniającej zrzut Cichociemnych AK – operacja Neon 5.

📅 12 października – Konferencja Prasowa – Społeczny komitet budowy pomnika generała broni Tadeusza Jordan- Rozwadowskiego

📅 14 grudnia – Spotkanie Wigilijne