7-8 sierpnia 2021 –  Festyn Wojskowy ‘’Studzianki w Ogniu’’
7-8 sierpnia 2021 – Festyn Wojskowy ‘’Studzianki w Ogniu’’

7-8 sierpnia – Festyn Wojskowy ‘’Studzianki w Ogniu’’ organizowany przez Muzeum Studzianki Pancerne (w woj. mazowieckim). Uroczyste obchody 77-ej rocznicy bitwy pancernej stoczonej przez jednostki WP z Niemcami pod Studziankami (w gminie Głowaczów w woj. mazowieckim)w sierpniu 1944 r. Powyższe uroczystości mają na celu upamiętnienie i oddanie hołdu wszystkim polskim żołnierzom, którzy walczyli, zginęli lub zostali ranni i przelali krew za ojczyznę oraz pogłębienie wśród dzieci i młodzieży świadomości narodowej i tożsamości lokalnej. Obchodom tym będą towarzyszyły stoiska promocyjno-wystawiennicze 1. Warszawskiej Brygady Pancerne oraz różnych instytucji kulturalnych samorządowych i państwowych, fundacji i członków Grup Rekonstrukcji Historycznych z Mazowsza.